המאמר באדיבות hapventure.com מתמחים בהשקעות נדלן

לפני אינטואציה של רבים, השקעות נדלן נחשבות להשקעות בטוחות. אם תשאלו את רוב הציבור הרי הוא יאמר לכם כי השקעה בדירה בטוחה הרבה יותר בהשוואה לסטארט אפ המציע דברים יפים על הנייר בלבד. אותם נימוקים מלווים ברשימה של ציטוטים כמו " הנכס רשום בטאבו או "אנשים תמיד יגלו עניין בדירות".

כך או אחרת, בשוק הנדלן כאשר החלום הופך לסיוט אין ספק כי מדובר בחלום רע ממנו לא תרצו להתעורר.

אז מה ניתן לעשות כדי להימנע מנפילה כואבת? מדוע חשוב להיעזר באנשי מקצוע? הכל במדריך שלפניכם.

 

במה אתם מעוניינים?

אחת השאלות החשובות ביותר בבואכם להיכנס לענף השקעות נדלן היא מה אתם מחפשים. כיום ניתן למצוא לא מעט משקיעים המחפשים דברים שונים. מה הכוונה? יש מי שמעוניין לקחת רמת סיכון נמוכה, לעומת משקיע אחר המעוניין לקחת רמת סיכון גבוהה. מי שמתעניין לקחת רמת סיכון גבוה יבחר להשקיע באזורים בהם האוכלוסיה מתאפיינת ברמה סוציואקונומית גבוהה. מדובר בנכסים אשר קל להשכירם בשל הביקוש הרב וכן אין קושי רב למצוא משכירים בעלי הכנסה יציבה.

לעומת זאת, מי שמעוניין לקחת את הסיכון יכול למצוא כיום דירות באזורים כמו פריפריה או התחנה המרכזית בתל אביב. למרות מצבה הנוכחי והמראה שאינו נעים לעין, קיים פוטנציאל כי בעתיד התחנה המרכזית תהפוך לשטח מבוקש ביותר. יחד עם זאת, יש חשיבות רבה לבחון את השוכרים ולדעת כי אולי צפויות בעיות.

 

3 נכסים אשר ניתן למצוא במסגרת השקעות נדלן בישראל

בבואנו להזכיר השקעות נדלן בישראל ניתן להבחין ב3 נכסים עיקריים המוצעים:

  • דירות 3 חדרים בקרבת אוניברסיטה או מכללה: דירות המוצעות בקרבת אוניברסיטה או מכללה נחשבות לדירות שקל להשכיר לציבור הסטודנטים אשר ברוב המקרים מהווים שוכרים הוגנים.
  • מגמת  התחדשות: דירות בהן צפויה מגמת התחדשות, בייחוד עבור ציבור משקיעים אשר מוכנים לקחת את הסיכון ולחכות.
  • דירות בעלות גימור גבוהה: דירות בעלות גימור ברמה גבוהה באזורים בהם ניתן למצוא שירותים לאזרח ברמה גבוהה.

דירה חדשה או דירה יד שנייה ?

סוגיה נוספת בה נדון היא מה משתלם יותר- דירה חדשה או דירה יד שנייה. אחת השאלות שמשקיעים שואלים היא האם כדאי לבחור בדירה חדשה או דירה קיימת. הבחירה בדירה שטרם נבנתה מאפשרת למשקיעים ליהנות ממחיר נמוך יותר ופוטנציאל השבחה- ישנם מקרים בהם המשקיעים יהיו מעוניינים להשקיע כמה עשרות אלפי שקלים בשיפוץ וכך לגרום לעלייה במחיר של הנכס. יתרון נוסף של דירה חדשה בא לידי ביטוי במועד קבלת הדירה, בייחוד אם מבצעים את הרכישה בשלב מוקדם.

התייעצות עם גורמים מקצועיים

בבואכם להתעניין בענף השקעות נדלן,  ההמלצה היא לא להיכנס לתחום לבד אלא באמצעות חברה בעלת מומחיות בתחום. חברה בעלת מומחיות יכולה לתרום לכם מכמה היבטים:

  • ניסיון: חברה בעלת ניסיון רב תוכל לסייע לכם לבחור את ההשקעה המתאימה ביותר לצרכים שלכם תוך ניסיון רב שנים.
  • מקצועיות: חברה בעלת ניסיון רב תוכל לסייע לכם תוך דגש על מקצועיות ושאילת השאלות המתאימות לצורך בירור מטרות ההשקעה.