למצוא דוד שמש איכותי במחיר הוגן מחייב סקר מחירים. כדאי לקבל הצעות מחיר ולהשוות ביניהן בהתאם. כי רוב התשלום הוא בגין מיכל הדוד עצמו, ומחירו עולה ככל שאתם בוחרים דוד שמש מאיכות טובה יותר. דוד שמש באיכות הטובה ביותר הוא דוד נירוסטה אבל מחירו יקר במיוחד.

דוודי שמש

כדי לבחור בדוד איכותי יש לבדוק האם הדוד מגיע עם תו תקן של מכון התקנים הישראלי, ואם הוא מיוצר מפלדה בעלת שכבת בידוד תרמי מפוליאוריטן מוקצף (שהוא החומר הטוב ביותר שקיים היום בשוק )המבטיח לכם בידוד מעולה ושמירה על חום המים. ציפוי הדוד צריך להיות מאמייל ולא מבטון או רק ציפוי צבע אפוקסי לדוגמה, משום שכל ציפוי אחר יגרום לכך שתצטבר חלודה על הדוד, החלודה תאכל את גוף המכל ותגיע למים. כמו כן, לא תהיה הגנה על גופי החימום הפנימיים כאשר המעטפת אינה איכותית.

התקנת דודי שמש בתל אביב

רוב גגות תל אביב הם גגות מודרניים שאינם מציבים בעיה כלשהי בהתקנת הדודים על ידי המתקינים. בדרך כלל נהוג "להקפיץ" את מחיר ההתקנה בגלל גגות רעפים וגגות שהגישה אליהם מסובכת, אבל בתל אביב לא תהיה בעיה, כאמור. מרבית הגגות נגישים להתקנה ואין סיבה להוסיף במחיר מעבר למחיר הסטנדרטי. תל אביב היא עיר נוחה להתקנת דודי שמש המשתלבים מצוין גם במגמה האקולוגית החוסכת באנרגיה ולשימוש במקורות אנרגיה טבעיים ומתחדשים .כמו כן דודי שמש זוללים פחות אנרגיה מדודי חשמל, מה שיוזיל עוד יותר את חשבון החשמל שלכם בחיסכון משמעותי.

גדלים של דוד שמש בתל אביב

תל אביב ידועה כעיר של יחידים וזוגות, (פחות משפחות). רוב דודי השמש בה אינם גדולים והם נעים בין 80 ל-120 ליטר, כשביישובים אחרים שבהם משפחות גדולות יותר נהוג לשים דודי שמש של 150 ליטר ויותר. החישוב הוא תמיד 35 ליטר לאדם ליום, זוהי הכמות המומלצת בדרך כלל. למחיר של דודי שמש יש להוסיף מחיר התקנה ועבודה, מחיר הובלה ואביזרים נוספים, ולוודא שהאחריות על דוד השמש שלכם לא תהיה פחות מחמש שנים.