בחירת מקום מגורים, זו אחת ההתלבטויות הקשות ביותר עבור אדם או משפחה. לפחות פעם אחת בחיים יש לקבל את ההחלטה היכן לגור, ולה יש השפעות גדולות מאוד על חיינו. ישנם פרמטרים שמובילים את רובנו בהחלטות מסוג כזה, עבודה, לימודים, ילדים. מתוך זה אנו רוצים לקבל את המקסימום בכל תחומי החיים, וכמובן במחיר נוח וזול. לאחר שקלול כל המשתנים יש לבדוק איזה מקום עונה על הצרכים, ולחפש דירות למכירה בגני תקווה, פתח תקווה, באר שבע וכו', כאשר כדאי לשים דגש על אזורים מתפתחים, בהם יש פוטנציאל גדילה.

ילדים

ידוע כי יש קשר הדוק וברור בין הסביבה בה הילד גדל, לבין התפתחותו, לכן בחירת אזור המגורים חייבת להביא בחשבון את האוצר הקטן שלנו. כשזה נוגע לילדים שלנו נבדוק ראשית את מוסדות החינוך באזור המיועד, כמו בתי ספר, גני ילדים ומעונות יום, כמו כן, כדאי לבדוק גם נתוני אחוז הזכאים לבגרות, ואף לעשות סיור מקדים במוסדות הרלוונטיים.

עבודה בחירת אזור מגורים

פקקים, השנאה הגדולה של רוב בני האדם, יכולה להיפתר כמעט לחלוטין, איך?, פשוט לקחת בחשבון את מיקום העבודה, בבחירת אזור המגורים. בנוסף, תחת הקטגוריה הזאת, אנו מכניסים גם נגישות לכבישים מהירים. בסופו של דבר המטרה היא להגיע לעבודה במינימום זמן, וללא עומסי תנועה כבדים.

משפחה וחברים

אנחנו הישראלים לא יכולים בלי המשפחה שלנו, ועדיף קרובה. בנוסף, קרבה לחברים טובים בהחלט משפרת ומשדרגת כל אזור מגורים, לכן, וודאו כי אזור המגורים המיועד ממוקם בסמוך למקום מגוריהם של בני משפחה וחברים.

תחבורה

רכבת, אוטובוס עירוני או בינעירוני, אופניים וכו', יש המון דרכים להתנייד ללא אוטו, בדקו אילו אפשרויות תחבורה קיימות. כמו כן, בדיקת תדירות התחבורה ולוח הקווים, יכולים בהחלט לספק אלטרנטיבה נוספת.

רמה סוציו אקונומית ואופי האוכלוסייה

סביבת המגורים מושפעת באופן ישיר מאופי האוכלוסייה ומצבה הסוציו אקונומי. רובנו נעדיף מקום מגורים בו אוכלוסיית המקום משתייכת למעמד כלכלי – חברתי גבוה ככל שניתן. המשתנים שרצוי לבדוק כאן הוא רמת ההכנסה הממוצעת, שיעורי האבטלה וכו', אלו ישפיעו על אופי השכונה ועל איכות חייכם.

שקט וסביבה מפותחת

שכונה הנחשבת לסואנת עלולה לפגוע ברמת ואורח חייכם, אם כך מומלץ לבחור בשכונה שקטה, כזאת אשר משלבת גם ריאות ירוקות, כמו פארקי שעשועים, מדשאות, גנים ציבוריים וכו'.

לסיכום, בחירת מקום מגורים זוהי החלטה מורכבת, לכן חשוב לקחת בחשבון את כל המשתנים, ולמצוא את מה שהכי מתאים לכם.