5 סעיפים של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שלא כדאי להתעלם מהם

החלטתם על היעד, בחרתם את השותפים לנסיעה, ארזתם את הבגדים ובדקתם שהדרכון בתוקף. כל מה שנותר לכם עכשיו הוא לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל ואתם יכולים לעלות על המטוס בראש שקט וללא דאגות. פוליסת נסיעות לחו"ל של הפניקס מכילה כיסויים לשלל תרחישים ומצבים שיכולים לקרות בחו"ל וכדי שתהיו בטוחים ששום דבר לא יכול להפתיע אתכם מומלץ לקרוא את הפוליסה ולעבור טרם הנסיעה על כל הסעיפים. לפניכם מרוכזים חמישה סעיפים חשובים של פוליסת נסיעות לחו"ל שלא כדאי להתעלם מהם והבנה מלאה של סעיפים אלו יכולה למנוע בעיות עתידיות.

 

פוליסת נסיעות לחו"ל – מצב קיים 

ביטוח רכב

סעיף של מצב קיים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס או של חברות הביטוח האחרות הוא סעיף שאומר שבמידה ותתבעו את הביטוח על מחלה או פציעה שהתחילה בעבר או שיש לה קשר לאירוע מהעבר שלכם קיים סיכוי גבוה שלא תהיו זכאים להחזר. לכן, במידה וידוע לכם על מצב קיים ששווה התייחסות עדכנו את חברת הביטוח טרם תחילת הפוליסה וכך תוכלו למנוע הרבה מאוד עצבים ברגע האמת.

 

פוליסת נסיעות לחו"ל – אין נזק לרכוש

זה אומנם כתוב באותיות קטנות יחסית אבל חשוב להדגיש שאין כיסוי לנזק לרכוש כמעט בשום מצב. נזק למזוודה לצורך הדוגמה לא יכוסה אלא אם כן מדובר בגניבה או אובדן ועל פי כך גלגלים שנשברו או ידית שיצאה ממקומה למשל לא יסדרו לכם החזר מחברת הביטוח.

 

פוליסת נסיעות לחו"ל – חילוץ והצלה

פוליסת נסיעות לחו"ל של הפניקס כוללת גם מקרי איתור או חילוץ אבל יש לשים לב לתנאים. במידה והחלטתם לבחור בפוליסה המינימאלית יש מצב שלא תהיו זכאים לכך ולכן מומלץ להחליט האם לבחור את כל הכיסויים בהתאם ליעד אליו אתם טסים ובסיכונים הכרוכים בנסיעה.

 

פוליסת נסיעות לחו"ל – העברת גופה לארץ

אומנם אנחנו לא רוצים לחשוב על זה בכלל אבל לצערנו לא מעט ישראלים מוצאים את מותם דווקא בטיולים בחו"ל. פוליסת נסיעות לחו"ל כוללת גם החזרת הגופה לארץ וגם במקרה הזה יש לשים לב לתנאים המקדימים. לא רבים יודעים אבל העברת גופה לארץ במידה ואין כיסוי ביטוחי יכולה להגיע גם למאות אלפי שקלים ולכן מומלץ מאוד לשים דגש על הסעיף הזה.

 

פוליסת נסיעות לחו"ל – ההשתתפות העצמית

על פי הפוליסה, תהיו זכאים להחזר על כל טיפול שקיבלתם בחו"ל. עם זאת, יש לשים לב לכך שמדובר בהחזר פחות ההשתתפות העצמית ולכן אם הטיפול עלה לכם פחות מההשתתפות העצמית הרי שלא תהיו זכאים להחזר כלל. לרוב מדובר בסכומים נמוכים יחסית שנעים סביב 200 שקלים אך עצם הידיעה על כך טרם התביעה בהחלט יכולה לחסוך ויכוחים מיותרים.

נסיעה לחו"ל אמורה להיות חוויה בלתי נשכחת וחוויה מהנה, למרות זאת מומלץ לא לקחת סיכונים ולבחור פוליסת נסיעות לחו"ל שאכן תענה על הציפיות שלכם. פוליסת נסיעות לחו"ל של הפניקס זו בחירה מצוינת שתתברר כנכונה ונבונה ברגע האמת.