קיימים סוגים שונים של פרקטים עץ, כל סוג עשוי מעץ אחר. כדי לעשות בחירה נכונה לפרקטים שישארו לאורך זמן, חשוב להבין ממה עשוי הפרקט ואיזה סוג יענה על דרישותינו בצורה הטובה ביותר.

פרקט עץ אלון

מדובר בסוג עץ חזק, איכותי ועמיד שמעניק מראה חמים ונייטראלי יחסית. לכן, זהו גם סוג העץ הפופולרי ביותר. לוחות הפרקט מעץ אלון ממויינות בחלקן. ניתן למצוא לוחות פרקט עץ אלון טבעיות ששמרו על הצורה הטבעית של העץ וגם לוחות פרקט ממויין (לפחות באופן חלקי) שהמראה שלו חלק יותר וללא "עיניים".

פרקט עץ מייפל

סוגי פרקטים האלו מגיעים בכמה גוונים. המראה שלו מאוד אלגנטי ויוקרתי ולכן ניתן למצוא אותו במשרדים ועסקים רבים.

פרקט עץ אגוז

זהו עץ חזק מאוד ועמיד. עץ האגוז מגיע במגוון של צבעים אבל כולם שייכים למשפחת "העצים האדומים" ולכן הוא מעניק לחדר תחושה מאוד חמה ואפילו כפרית.

פרקט מעץ במבוק

סוגי פרקטים

פרקט יוקרתי וחזק מאוד. יחד עם זאת, כדי להנות מיתרונותיו המעולים חובה לוודא שאכן מדובר בפרקט שעשוי מ100% עץ במבוק – לא בכל מקום ניתן למצוא את פרקט עץ הבמבוק ולכן יש להקפיד על כך. פרקט הבמבוק מגיע בכמה גוונים שונים החל מבהיר מאוד וטבעי ועד לחום כהה.

לסוגי העצים השונים מצטרפים סוגים שונים של פרקטים על פי הפקתם מן העץ. סוג פרקט חזק ואיכותי ביותר הוא העץ הגושני – כלומר לוח פרקט מאסיבי שהופק בשלמותו מן העץ כלומר הוא 100% עץ טבעי. היתרון הזה מגיע גם עם חיסרון.הרגישות של עץ גושני לחבלות ובעיקר למים דורש הערכות מיוחדת ותחזוקה מניעתית מפני פגיעה בפרקט יותר מאשר בפרקט רב שכבתי.

פרקטים רב שכבתיים הם פרקטים שעשויים משכבות שונות, דחוסות ומודבקות של עץ סנדוויץ' כאשר רק השכבה האחרונה של החיפוי עשויה מן העץ שאותו בחרנו כפרקט. העובדה שפרקט רב שכבתי כולל את כל השכבות והדבק הופכת אותו למצויין בכל הקשור ליציבות ולבידוד, בעיקר במזג האוויר והלח והחם הישראלי, ולעמיד וקל יותר מבחינת התחזוקה השוטפת שלו.