איך מזהים הזדמנויות השקעה בשוק הנדלן הישראלי?

ענף הנדל"ן בישראל נמצא מזה מספר שנים באי וודאות. המחירים גבוהים, הממשלה מבטיחה ירידת מחירים משמעותית תוך העלאת ההיצע והטבות לרכישת דירה ראשונה. בתוך כל אי הוודאות הזו רבים מתקשים לקבל החלטות לגבי עסקאות נדלן ובצדק. משקיעים רבים מבקשים להמתין התפתחויות, הם לא ממהרים לרכוש היום דירה במחיר גבוה, ייתכן כי בעתיד הקרוב מאוד תהיינה הזדמנויות טובות יותר. הבעיה מתחילה עם הסחבת אליה נקלע הענף, ההחלטות של הרשויות אינן ברורות, אינן עקביות ואינן מיושמות. לאור העבר, קשה לסמוך על הכרזות הממשל והבטחות לירידת מחירים, ההבטחות נזרקות לאוויר מזה זמן רב ללא כל מימוש או תוצאות בשטח.

אז מה אפשר לעשות? במקום דירות רוכשים קרקעות

רכישת קרקעות במקום דירות

גיל מולכו, המנכ"ל בפועל של חברת MSN נדל"ן, ממליץ לקהל המשקיעים בישראל לא להמתין עוד אלא לבחור גם באפיקי השקעה נוספים. על רקע הירידה במכירת הדירות ישנה התעניינות גוברת של משקיעים בתחום הקרקעות. משקיעים אשר אינם מסוגלים לממן רכישת דירה בוחרים לרכוש קרקע מתוך מטרה למכור אותה בעתיד לקבלן או לבנות בעצמם בית. ישנה עליית משמעותית בכמות עסקאות הקרקעות הנסגרות בלב אזורי הביקוש.

נדגיש כי בניגוד לדירה אותה ניתן לרכוש ללא מעורבות פעילה של סוכן נדל"ן, רכישת קרקעות דורשת מעורבות של סוכן נדל"ן מנוסה בתחום. גיל מולכו ושות' מציעים קרקעות למכירה באזורים מבוקשים בשרון. כאשר בוחרים באזור מבוקש, אזור אשר עתיד להתפתח במהרה ולהפוך אזור מגורים מבוקש, ההשקעה חכמה.

רכישות נדל"ן בישראל

שטחים לבנייה ונדל"ן הם הנכסים היקרים והמבוקשים ביותר בארץ, במדינה קטנה כמו ישראל, שטח אדמה במיקום מרכזי יימכר בסכומי עתק. משקיעים נבונים רכשו לפני כמה עשרות שנים שטחי חולות בראשון לציון, כיום הם אנשים מאוד עמידים. יועצי השקעות נדל"ן ממליצים למשקיעים לבחור גם היום ברכישת קרקעות. כל עוד עתיד מחירי הדירות אינו ברור, כדאי להרחיב את תיק ההשקעות גם לאפיקים נוספים.

קרקעות להשקעה באזור חדרה ואזור פי גלילות תהיינה השקעות נבונות לעתיד, משקיעים ישראלים רבים כבר רוכשים את הקרקעות מתוך מטרה להפיק רווחים. לא ניתן לשער מתי יסיימו נציגי הממשלה את תהליך קבלת ההחלטות, ייתכן כי בתום המתנה ארוכה במהלכה שוק הדירות כמעט ומוקפא, יפורסמו הטבות מזעריות המתייחסות לקהל יעד מצומצם מאוד. ייתכן כי ההמתנה הארוכה לא תניב כל תוצאה. משקיעים חכמים בוחרים שלא להמתין עוד, באין דירות למכירה במחירים נוחים הם רוכשים קרקעות באזורים מבוקשים.